a
coinnet
coinnet
coinnet

Near Protocol, uygulamaları web üzerinden kullanışlı hale getirebilmek için kurgulanmış merkezi olmayan bir uygulama platformudur. Near Protocol ağ, ölçeklenebilirlik ve istikrarlı ücretler sunmayı hedefleyen Nightshade adlı bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizması üzerinde çalışmaktadır.

NEAR Coin Nedir?

NEAR Coin, Near Protocol’ün bir token’ıdr. NEAR token ekonomisi, token sahiplerinin NEAR ağı içerisindeki uygulamaları kullanılmasına, ağ yönetimine etkide bulunmasına ve ağ staking ile token ödülleri kazanabilmesine olanak tanıyan platformdaki bir değer birimi olan NEAR token tarafından geliştirildi.

NEAR Coin kendi Blockchainini kullanarak saniyede yaklaşık 100.000’den fazla işlemi işlemek için Nightshade isimli bir parçalama mekanizması ve bir blok oluşturma mekanizması Doomslug’u kullanır. NEAR ağı içerisinde işle ücretleri minimum seviyelerdedir ve miktarın belirlenebilmesi için “yocto” adında özel bir ölçü birimini kullanır.

Platformun açıklamalarına göre NEAR token’ı 2 ana grup tarafından kullanılıyor:

  • Uygulamalar ve kullanıcıları: Ethereum gibi Blockchain’lere benzer şekilde NEAR token’ı, NEAR platformunun üzerine inşa edilen uygulamalarda uygulama kullanıcılarının işlemlerini ödemeleri için kullanılıyor. Bu uygulamalar, yeni Defi protokollerinden dijital ürün pazarlarına ve günlük oyun uygulamalarına kadar her şey olabilir.
  • Doğrulayıcılar ve delegatörler: Ağı çalıştıran node’lar, enflasyonist ödüllerle telafi ediliyor. Herhangi bir boyuttaki token sahipleri, token’larını bir doğrulama havuzuna ödünç vererek hisseye katılabiliyor ve ağı bu şekilde güvence altına almaya yardımcı olarak getiri elde edebiliyor.

NEAR, performansı daha iyi optimize etmek amacıyla parçalama kullanan, devredilmiş bir blok zinciridir.

Near Coin Nerden Alınır?

Aralarında Binance, Huobi Global, Gate io, Pancake Swap ve Okex gibi borsaların da bulunduğu 50’den fazla listede satışı devam ediyor. https://coinmarketcap.com/currencies/near-protocol/markets/ adresinden satın alım işlemi gerçekleştirilebilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.