a
NFT

Sam Bankman Fried ve FTX Kadrosu Milyon Dolarlar Aldı

coinnet
coinnet

Gözden düşen eski kripto milyarderi olan Sam Bankman Fried’ın yaşam tarzını finanse etmek amacıyla FTX kullanıcılarından milyarlarca dolar aldığı iddia ediliyor. Son iflas mahkemesi dosyalarına göre, eski FTX CEO’sunun FTX kuruluşlarından kişisel hesabına 2,2 milyar doların üzerinde para aktardığı düşünülüyor.

Çarşamba günü yeni FTX yönetimi ve bağlı borçlular, iflas mahkemesine mali durum çizelgeleri ve beyanları sundu. Bu beyanlar FTX kuruluşlarının Sam Bankman Fried’a 2.2 milyar dolar kredi verdiğini ortaya koyuyor.

Gerçekleştirilen transferler FTX’in kurucularına ve kilit çalışanlarına yapılan toplamda 3.2 milyar dolarlık ödeme ve kredinin bir parçasıydı. Fonların çoğu FTX’in ticaret kolu olan Alameda Research’ten geldi.

FTX bu kredilere Bahamalar’daki lüks mülkler için alınan 240 milyon doların dahil olmadığını ifade etti. Bunun yanı sıra FTX’in kurucuları tarafından yapılan siyasi ve hayır amaçlı bağışları da içermiyor.

FTX Kadrosu Milyonlar Kazandı

Bu krediler FTX ve ilgili kuruluşlardaki kilit çalışanlara ve kuruculara fayda sağladı. Eski FTX’in mühendislik direktörü Nishad Singh 587 milyon dolar alırken, kurucu ortak olan Gary Wang ise 246 milyon dolar aldı.

FTX Digital Markets’in eş CEO’su Ryan Salame yaklaşık olarak 87 milyon dolar aldı. Alameda Research’ten John Samuel Trabucco ve Caroline Ellison sırasıyla 25 ve 6 milyon dolar aldı. Bu kişilerin çoğu o zamandan beri Sam Bankman Fried’a sırtını dönerek yetkililerle işbirliği yapmayı tercih etti.

Yönetim, Bankman Fried ve eski meslektaşlarına yapılan transferleri geri alma olasılığını araştırıyor. Fonların geri alınmasının ne kadar süreceğini tahmin edemediklerini söylüyorlar.

Bankman Fried şu anda FTX ‘in çöküşüyle ilgili bir düzine federal suçlamayla karşı karşıya kalmış durumda. Federal savcılar onu kişisel kazanç için tüketici mevduatlarını yağmalamakla ve menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçluyor. Bu suçlamaları kabul etmeyen Bankman Fried, ailesinin Kaliforniya’daki evinde ekim ayında başlaması planlanan duruşmayı bekliyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.