a
coinnet

Son 1 Haftada Borsalardan BTC Çıkışı Arttı

coinnet
coinnet

Birkaç kripto para borsası, son birkaç hafta içinde platformlarından önemli miktarda Bitcoin (BTC) akışı yaşadı. Bu BTC çıkışı olarak yorumlandı. Satıcıların piyasadan çıkabileceğini gösteren bir hareket oldu.

Bitcoin Fiyatı 70 bin Doların Altına Geri Döndü

Teknik analist Ali Martinez’e göre, geçen hafta kripto borsalarında yaklaşık 22.647 Bitcoin çekildi. Bu rakama göre, bu dijital varlık alım satım platformlarından toplam 1,57 milyar dolar çıktı. Kripto paralar için muhtemelen diğer platformlarda depolama için merkezi borsaları yükseliş hareketi olarak kabul edilebilecek bir şekilde bırakıyor.

Bu yeni gelişme, lider kripto para biriminin fiyatında önemli bir düşüşün ardından geliyor. Diğer yanda haber esnasında Bitcoin son 24 saat içinde %2,35’lik bir değer düşüş ile 69.326 dolardan işlem görüyor.

BTC Çıkışı Neye İşaret?

“Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi” metrikleri genellikle dijital varlıkların piyasa duyarlılığını gösterir. Bu metrikler %1,28 azalarak yaklaşık 77’ye geriledi ve bu, piyasa duyarlılığının hala ‘Açgözlülük’ bölgesinde olduğunu gösteriyor.

Aşırı açgözlülüğün genellikle bir boğa piyasasının son aşaması olduğunu ve BTC’nin şu anda bu seviyeye ulaşma yolunda olduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin’in merkezi borsalardan nereye gittiği henüz belli değil. Ancak yatırım varlık yönetimi firmalarının Bitcoin holdinglerindeki artış kabul edilmeye değer. Spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bu yana BlackRock, sahip olduğu Bitcoin hacminde büyük bir artış gördü.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.