a
coinnet

Wikipedia ‘da Bitcoin, El Salvador ‘un Resmi Para Birimi Olarak Listelendi!

Wikipedia ‘da Bitcoin, El Salvador ‘un resmi para birimi olarak listelendi! Bitcoin’in resmi para birimi olması ne gibi yenilikler sağlayacak? Üçüncü dünya ülkelerinin kripto para adımı atmasının önemi nedir?

Dünyanın en büyük dijital kütüphanesi olan Wikipedia, dünya genelinden uzman kullanıcıların da katkılarıyla, herkesin kullanabileceği dev bir bilgi kaynağı platformudur. Ayrıca bildiğiniz üzere herhangi merak edilen bir konu öncelikle Google’a, eğer ilk sıralardaysa hızlıca Wikipedia’ya sorulur. Bu nedenle dijital kütüphanenin dünya genelinden milyonlarca günlük ziyaretçisi bulunmaktadır. Yakın bir zaman önce Orta Amerika’da yer alan ve yaklaşık 6,9 milyonluk nüfusa sahip olan El Salvador, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edeceğini bütün dünyaya duyurmuştu. Gelişmenin detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Gelişmelerin ardından Bitcoin, Wikipedia üzerinde El Salvador’un resmi para birimlerinden biri olarak listelendi. Küçük bir nüfusa sahip olan ülke, dünyada Bitcoin’i yasal hale getiren ilk ülke oldu. Alınan kararın herhangi bir mağduriyet yaşatmaması için Bitcoin’in resmi para birimi olarak yürürlüğe girmesi 90 gün içerisinde gerçekleşecek.

Aynı zamanda El Salvador, ülkesine Bitcoin ile yatırım yapan herkese vatandaşlık vereceğini de duyurdu.

Wikipedia ‘da Bitcoin, El Salvador ‘un Resmi Para Birimi Olarak Listelendi!

Neden Lider Ekonomiler Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Etmiyor?

Aslında teknoloji ve inovasyon konularında dünya pek çok lider ülkeye sahip. Ancak, genel olarak bu gelişmiş ekonomilerden ziyade Bitcoin bir üçüncü dünya ülkesi tarafından resmi para birimi olarak kabul ediliyor. Aslında bunun neden çok açık… Senelerdir başarılı bir şekilde işleyen ekonomileri kimse yeni bir teknolojinin içerisinde kaybetmeyi istemez. Bu nedenle Amerika ve Avrupa’da ki ülkeler, kripto paraları yasaklamak veya kabul etmek yerine doğru adımlarla, yavaş bir şekilde sindirmeyi hedefliyor. Bir diğer yandan El- Salvador veya Arjantin gibi ülkeler, güncel ekonomik krize riskli bir çözüm bulmak adına, bu tarzdaki yeni teknolojileri denemeye daha fazla meyilliler.

Ek olarak, Wikipedia ‘da El Salvador ‘un resmi para birimi olarak listelenen Bitcoin, aynı zamanda enflasyon için bir çözüm olduğu da kanıtlanmıştır. Sınırlı arzı gelecekte yaşanabilecek hiperenflasyondan korumanın önemli bir yoludur. El Salvador ‘un bu adımından kısa bir süre sonra Paraguay, Bitcoin ve PayPal’ı içeren projeler üzerinde çalışmaya başladı. Aynı şekilde Panama, BTC ve diğer kriptoları da benimsemek için bir teklif üzerinde çalışıyor.

Son olarak Bitcoin, dün yaklaştığı 30.00 dolar desteğine 31.000 doların hemen altında önemli bir destek bularak, tekrar yukarı yönlü hareket etmeye başladı. Yeni dibin oluştuğu 31.000 dolar bölgesinden sonra oluşan minör trend, gün içerisinde 37.000 dolara kadar ilerleyen önemli bir kanal oluşturmuş durumda. Şu an için 40.000 dolar hedefleri uzun süredir beklenen önemli bir psikolojik direnç. Ayrıca bu seviyelerden oluşacak bir dip bölgesinin ardından, yukarı yönlü ayı hakimiyetinin başlaması, bütün kripto paralar için uzun zamandır alınabilecek en ucuz fiyatı oluşturacak. Gelecek önemli gelişmeleri tekrar aktarıyor olacağız..

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.