a
coinnet

BTC Hash Oranları Büyük Yarılanma Öncesi 11 Milyon Dolara Çıktı

coinnet
coinnet

BTC hash işlem ücretleri, merakla beklenen Halving olayı yaklaşırken tek bir günde rekor kırdı. Hah oranları 11 milyon dolara yükseldi. 

Artış, kullanıcılar birkaç gün içinde gerçekleşmesi beklenen Halving öncesinde işlemleri güvence altına almak için acele ettikçe Bitcoin ağındaki artan etkinliği yansıtıyor.

Bitcoin Yarılanması Öncesinde BTC Hash Oranı Yükseliyor

Bitcoin madenciliğine adanmış hesaplama gücünün bir ölçüsü olan BTC hash oranı da tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi. Bu oran saniyede 625 exahashes’e (EH/s) ulaştı.

Nisan ayı boyunca hash oranında %4’lük önemli bir artışa işaret ediyor. Dahası, madenciler yarılanma blok ödülünü azaltmadan önce ödüllerini en üst düzeye çıkarmaya çalıştıkları için madencilik faaliyetinde önemli bir artışa işaret ediyor.

Kripto endüstrisi paydaşları ve analistleri, yaklaşan Bitcoin Halving’in potansiyel sonucu hakkında çeşitli elemler sundular. Buna ek olarak, kripto yatırımcıları, yeni Bitcoin oranını azaltan yaklaşan bir Halving etkinliği tarafından yönlendirildi. Bitcoin’in son dalgalanmasının 2024 için sadece bir başlangıç olup olmadığını düşünüyorlar.

2012, 2016 ve 2020’deki önceki Bitcoin Halving etkinlikleri önemli fiyat rallilerine yol açmıştı. Bitfinex analistleri, yarılanmadan sonra 12-14 ay boyunca muhtemelen 150.000 doların üzerine ulaşan %160’lık bir fiyat artışı bekliyor. Bununla birlikte, LMAX Group’tan David Mercer gibi şüpheciler, Bitcoin Halving’in etkisinin Bitcoin’in son tırmanışında zaten hesaba katılabileceğini öne süren geçmiş boğa koşularının tekrarlanmasından şüphe ediyor.

Bitcoin Fiyat Çöküşü Devam Ediyor

BTC hash oranı rekor kırarken fiyat ters orantı işliyor. Bitcoin’in fiyatı Mart ayında Ocak ayından bu yana %60’lık bir artışla 73.803,25 dolardan rekor seviyeye ulaştı. Ancak küresel krizler fiyatı tekrardan aşağıya çekti.

Bitcoin fiyatı 16 Nisan 2024 Salı günü %4,83 düşüşle 63.050 dolardan işlem görüyor. Bu arada, 1,23 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Öte yandan, BTC işlem hacmi son 24 saatte %6,93 artarak 45,86 milyar dolara yükseldi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.