a
coinnet
coinnet
coinnet

XRP topluluğu, SEC ’in Ripple Labs’e karşı açtığı davanın 2022’de yeniden başlayacağı günü sabırsızlıkla veya endişeyle bekliyordu. 19 Ocak civarında olması planlanmasına rağmen, XRP yatırımcıları zaten seslerinin duyulduğundan emin olmak için hazırlanıyorlar.

Dava sırasında 50.000’den fazla XRP sahibini temsil eden kripto avukatı John Deaton, bir hayli tanıdık biri haline geldi. Ancak Twitter’dan gelen bir itiraf birçok takipçisini şaşırttı.

SEC ve Ripple davası için hedeflerini tartıştığı bir Twitter ileti dizisinde Deaton , insanlara Bitcoin ve Ether’i de elinde tuttuğunu hatırlattı.

Bu eleştirmenler muhtemelen #ETH sahipleridir ve yatırımlarına dikkat çekmek istemezler. Ama aynı zamanda #ETH sahibiyim. Yargıç, SEC’in #Bitcoin ve #ETH muamelesi ve analizinin Mahkemenin Howey ve Fair Notice kapsamında #XRP analiziyle alakalı olduğunu açıkça belirtti.

— John E Deaton (@JohnEDeaton1) 7 Ocak 2022

Doğal olarak, bu birçokları için bir şok oldu, çünkü dava sırasındaki en önemli sorunlardan biri, kıdemli SEC yetkililerinin Ethereum ile ilgili paydaşlarla bir çıkar çatışması oluşturabilecek değiş tokuşlar yapıp yapmadığı sorusuydu.

Deaton ise varlık olarak Ether ile Ethereum bağlantılı bireyler arasındaki farka dikkat çekti:

“Bazılarınız bana DM’den çabalarımı takdir ettiğinizi söylediniz ama benim için hayal kırıklığına uğradınız çünkü #ETH öğrendiklerimize dayanarak. Telegram’daki Yargıç Castel, en iyisini söyledi: Kripto para birimleri ve dijital varlıklar basitçe “alfanümerik koddur”.

Ayrıca Deaton:

“ Ancak SEC’in kıçını herkesin önünde örtbas etmeye çalışması ve @ethereum Vakfı ve @ConsenSys [ 19459019] veya @VitalikButerin veya @ethereumJoseph mahkeme celbi ile, böylece @GaryGensler adil olduğunu iddia edebilir.” dedi.

Deaton, bir hakimin XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığına dair bir karar almak için amacının düzenleyici netlik olduğunu vurguladı.

Daha önce, Deaton izleyicilerine SEC davasını Ether ve XRP davasına dönüştürmenin tehlikeli olduğunu hatırlatmıştı. Kripto avukatı , Ripple için bir zaferin bir bütün olarak alt paralara fayda sağlayacağını ve mahkemedeki bir sonraki şirketin SEC ile yüzleşmesini kolaylaştıracağını belirtti.

Düşman kim? Bazıları beni @Ripple vakasını #XRP #ETH yapmakla suçladı. Gerçekler Zaman Çizelgesi’ni  ve #Ether Ücretsiz Geçiş Notunu yazdım.
Ama mücadele SEC’e karşı. Beğensek de beğenmesek de ironik bir şekilde, SEC durumunda XRP ve ETH aynı tarafta.

Büyük bir “Fife” yapmak

6 Ocak’ta SEC , Ripple’ın Adil Bildirim Savunmasını greve göndermek için kendi bekleyen hareketini güçlendirmek için başka bir davanın sonucunu kullanan bir dosya sundu. XRP sahipleri, SEC ve John M. Fife arasındaki davanın sonuçlarının önümüzdeki haftalarda Ripple’ın kendi savunmasını nasıl etkileyebileceğini tahmin etmeye çalışırken, bu hareket bir tepki fırtınasını ateşledi.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.