a

Jim Cramer Elindeki Bütün Bitcoin ‘leri Neden Sattı?

Dün, eski fon yöneticisi Jim Cramer, elinde bulunan Bitcoin ‘lerin neredeyse tamamını sattığını açıkladı. CNBC’de “Mad Money with Jimmy Cramer” programının sunuculuğunu yapan Cramer, aynı zamanda finansal haber sitesi TheStreet’in kurucularından biridir. Kendisi 2020 yılının Eylül ayında, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve “The Pomp Podcast”in sunucusu olan Anthony Pompliano (Diğer ismiyle “Pomp”), Twitter’da yaklaşık 370 bin takipçisiyle kripto yatırımına ikna edilmiştir. İlgili tweet ise şu şekilde:

Kripto Macerası Nasıl Başladı

Cramer, Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü sıralarda lider kripto paranın fiyatının 17.000 dolar seviyesinde olduğunu belirtiyor. İkna edildikten sonra kısa bir araştırma yapan Cramer, sonrasında BTC’nin uygun bir seviye olduğuna kanaat getirerek o günlerde alım yapmış ve fonunu farklı varlıklara yayarak büyütmeyi hedeflemiş. Bu doğrultuda altın ve emtia gibi pek çok varlık üzerinden yatırımlarını gerçekleştiren Jim Cramer, fon yönetiminde takip edilen yatırımcılar arsında yerini almıştır.

Aynı zamanda Cramer, Bitcoin için “şu anda 70.000 dolar olmamasına rağmen kaçıranların uzun vadede büyük fırsatları görmezden geldiğini” ve “olası bir Bitcoin patlamasının değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

Kripto varlıkları erken safhalarda yakalamayı başaran ünlü fon yöneticisi Bitcoin’lerini şu anda sattı açıkladı. Bunun nedeni olarak 12.00 dolardan aldığı BTC’leri ve ödemesi gereken ipoteği öne sürdü. Uzun bir süre sonra elindeki karı kullanmayı düşünen Cramer, “Tamamen sattım… sonra o parayı aldım… ve David bir bankadan aldığım gerçek para olan bir ipoteği ödedim… bu yüzden şimdi bir ev kilidi, hisse senedi ve varil sahibiyim çünkü bu para birimini aldım. Yani David, bilmiyorum, sanırım kazandım.” şeklinde açıklamada bulundu.

Son olarak BTC fiyatının 30.000 dolar bölgesinde tutunmasını bekleyen Cramer, Ethereum’uda zayıf halkası olarak belirtti. Ek olarak madenciliğin yok olmasıyla oluşabilecek sorulara “kötü sonuçlar doğurabilir” şeklinde yanıtladı.

Röportajın tamamını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.