a
NFT

MicroStrategy, Son Alımla Beraber 8 Milyar Dolarlık BTC Rezervine Ulaştı

coinnet
coinnet

En son kazanç raporunda, önde gelen iş yazılımı firması MicroStrategy, Ocak ayında ek 850 BTC satın aldı. Bitcoin HODL ile önemli bir artış olduğunu ortaya koydu.

Şirketin toplam Bitcoin sayısı 190.000 BTC’ye ulaştı. Bunun yaklaşık değeri ise 8 milyar dolar. Hatta bu değerleme fiyattaki oynaklıkla beraber bazen fazlasıyla yükseliyor.

MicroStrategy, halka açık en büyük Bitcoin sahibi olarak konumunu kanıtlamaya devam etti. Kripto para birimi alanında kayda değer adımlar attı.

MicroStrategy 2023 Bitcoin Satın Alımı

2023 boyunca MicroStrategy, ortalama 33.580 $ fiyatla toplam 56.650 BTC satın aldı. Şirket, Bitcoin satın alma taahhüdünü tekrar gösterdi. Bitcoin varlıklarının bu stratejik birikimi, şirketin kripto para biriminin uzun vadeli potansiyeline olan güvenini gösteriyor.

Bitcoin’in dijital varlık ortamında kilit bir oyuncu olarak ortaya çıkmasıyla, MicroStrategy’nin proaktif yaklaşımı, kurumsal düzeyde bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’in gelecekteki büyümesine ve faydasına olan inancını yansıtıyor.

Kazanç Performansı ve Gelecek Görünümü

Gelirdeki %6,1’lik düşüşle 124,5 milyon dolara bir gerileme yaşandı. Buna rağmen, MicroStrategy finansal performansında önemli bir iyileşme bildirdi. Bir önceki yıl 249,7 milyon dolarlık zarara kıyasla 89,1 milyon dolarlık bir net gelir kaydetti.

Şirket, bu olumlu değişimi, varlık yönetiminde daha geniş dijital dönüşüm temasını tanıyan yatırımcılara bağlıyor. İleriye baktığımızda, MicroStrategy yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, 2024 ve sonrasında Bitcoin için düzenlenmiş, kurumsal ve yüksek büyüme dönemi bekliyor.

Bitcoin’in Kurumsal Varlık Oluşu

Saylor, özellikle spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) dönüştürücü etkisine dikkat çekti. Bitcoin’in bir değişim ortamından bir değer deposuna evrimini vurguladı. Bu gelişmeyi, Bitcoin’in uygulanabilir bir değer deposu olarak konumunu sağlamlaştırdı. Saylro, bir para birimi olarak işlevselliğine ilişkin geçmiş eleştirileri ortadan kaldıran bir “katalitik an” olarak görüyor.

ETF’lerin gelişiyle birlikte, Bitcoin’in daha fazla büyüme ve benimseme potansiyeli güçlendi. Kripto para birimine yeni bir kurumsal yatırım çağının önünü açtı. Bitcoin pazarına giren geleneksel finans firmalarının potansiyel rekabetiyle ilgili endişelere rağmen, Saylor etkilenmedi. MicroStrategy, Bitcoin ekosistemi içinde yenilik ve işbirliğine olan bağlılığını vurguladığını tekrar göstermiş oldu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.