a
coinnet

TosDis ‘te GameX Token Nasıl Kazanılır?

GameX, GMX staking için Pancakeswap, SWFT Platformu, Bankcex ve Gold Farm'da bulunmaktadır. Ancak, TosDis ekibi kullanıcılara daha rahat bir kullanım deneyimi sunmak istediğinden dolayı artık GMX stake'i için TosDis platformunda da kullanım imkanı getiriyor! Farming ve Staking havuzları tam 1 ay boyunca çalışır vaziyette olacaktır. 16 Temmuz 16:00 UTC'den16 Ağustos 16:00 UTC'ye kadar ödülleri toplamaya başlayabilirsiniz!

coinnet

GameX, GMX staking için Pancakeswap, SWFT Platformu, Bankcex ve Gold Farm’da bulunmaktadır. Ancak, TosDis ekibi kullanıcılara daha rahat bir kullanım deneyimi sunmak istediğinden dolayı artık GMX stake’i için TosDis platformunda da kullanım imkanı getiriyor! Farming ve Staking havuzları tam 1 ay boyunca çalışır vaziyette olacaktır. 16 Temmuz 16:00 UTC’den16 Ağustos 16:00 UTC’ye kadar ödülleri toplamaya başlayabilirsiniz!

Yield Farming Detayları

Toplam ödül miktarı 30 milyon GMX token olacak havuz, 1 ay boyunca kullanıcılara hizmet vermeye devam edecektir. GMX-BNB cakeLP programı TosDis platformunda çalışmaya başlayacaktır. DIS-BNB havuzunun haricinde toplamda 10 milyon GMX token bulunduran bir ek havuz da açılacaktır.

Havuzlara katılmak için önceden aşağıdakilere sahip olmalısınız:

 • Metamask, TrustWallet, TokenPocket vb. gibi BEP-20 uyumlu kripto para cüzdanı.
 • GameX veya DIS token’ları
 • BNB (BEP-20) token’ları

Havuzlara katılım için öncesinde Pancakeswap üzerinden bir miktar likiditeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartı gerçekleştirmek için linke tıklayıp cüzdanınızı bağlamalısınız. Aşağıdaki kılavuzu takip ederek gereken diğer işlemleri de halledebilirsiniz.

 • Likidite Ekle butonuna basın.
 • BNB’yi giriş numarası 1 olarak ayarlayın.
 • GMX Token Akıllı Sözleşme Adresini yapıştırarak GameX’i giriş numarası 2 olarak seçin: 0xc62ef0d8e137499833abb05dee47007d2b334ba6 (veya DIS token Akıllı Sözleşme Adresini yapıştırarak DIS-BNB havuzu için giriş numarası 2 olarak DIS’i seçin: 0x57effde2759b68d86c544e88f7977e3314144859)
 • GMX çifti için Slippage’i %6 olarak ayarlayın.
 • Likidite oluşturmak için ne kadar token eklemek istediğinizi seçin, ancak değerlerinin (USD olarak) aynı olması gerektiğini unutmayın.
 • Havuzu onaylayın ve ardından “Supply” butonuna tıklayın.
 • İşleminizin onaylanmasının ardından likidite payınıza eşit miktarda GMX-BNB veya DIS-BNB likidite token’ları (CAKE-LP olarak adlandırılır) alacaksınız.

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınızda CAKE-LP token’larınıza sahip olacaksınız. Daha sonra linke tıklayarak adresi ziyaret edin. Bu adrese cüzdanınızı bağlayın ve Binance Akıllı Zincir seçeneğini tercih edin.

Daha sonra Doğrulanmış Havuzlar seçeneğini ziyaret edin. Buradan GMX havuzunu bulun. Daha sonra aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Havuzu onaylayın.
 2. “Stake” butonuna basın ve MAX’ı seçin.
 3. İşlemi onaylayın. İşleminizin onaylanması için cüzdanınızda yeterli bakiyeniz olmalıdır. Bakiyenizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
 4. Ücretsiz GMX token’ları kazanmaya başlayabilirsiniz. APY, likidite havuzunun büyüklüğüne göre ayarlanmaktadır.

Likidite Sağlamaya İlişkin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Likidite sağlamak için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta her iki token için de aynı değeri karşılamak olmalıdır. Bunu bir örnekle açıklayalım. 1000000 GMX token (50$ değerinde olduğunu varsayalım) değerinde bir likidite sağlamak istiyorsanız 50$ değerinde BNB sağlamanız gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da “geçici kayıp” kavramıdır. Geçici kayıp, token’larınızın fiyatı havuza yatırdığınız zamanlara kıyasla değiştiğinde gerçekleşmektedir. Değişimin büyüklüğüyle kaybın büyüklüğü doğru orantılıdır.

Bu geçici kayıp kavramının ardından likidite sağlayıcılarının nasıl halen daha likidite sağlayabildiği soruları akıllara gelebilir. Geçici kayıpların telafi noktası ticaret ücretleridir. Hatta, geçici kayıplara çok müsait olan havuzlar bile işlem ücretlerinden kazandıklarıyla kazançlı çıkabiliyorlar.

Likidite madenciliği programı için özel olarak ayrılmış GMX token bulunsa da bu ödüller stake yapan tüm kullanıcılar arasında dağıtılacaktır. Dolayısıyla APY ve ödüller bu oranlara göre değişiklik gösterecektir.

TosDis ekibinden gelen bir önemli not daha bulunmaktadır. Likidite ne kadar büyükse piyasa o kadar sağlıklıdır. Ticarette daha az oynaklık anlamına gelir ve geçici kayıp risklerini de azaltmaktadır.

Stake Havuzu Detayları

Program TosDis platformunda gerçekleşecektir ve toplamda 20 milyonluk GMX GMX ödül havuzuyla bir ay boyunca devam edecektir.

%4 oranında işlem ücreti bulunmaktadır. Bu oran stake havuzundan çıkış yaptığınızda hesabınızdan kesilecektir.

Havuzlara katılmak için ihtiyacınız olanlar aşağıda listelenmiştir:

 • Metamask, TrustWallet, TokenPocket vb. gibi BEP-20 uyumlu bir cüzdan.
 • GameX token’ları
 • İşlem ücretlerini karşılamak için BNB (BEP-20) token’ları

Ardından linke tıklayarak web sitesini ziyaret edin. Cüzdanınızı bağlayıp Binance Akıllı Zincir’i tercih edin.

BSC ağındaki doğrulanmış staking havuzlarını ziyaret edip GMX’i bulun.

 1. Havuzu onaylayın.
 2. “Stake” butonuna basın ve MAX’ı seçin.
 3. İşlemi onaylayın. İşleminizin onaylanması için cüzdanınızda yeterli bakiyeniz olmalıdır. Bakiyenizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
 4. Ücretsiz GMX token’ları kazanmaya başlayabilirsiniz. APY, likidite havuzunun büyüklüğüne göre ayarlanmaktadır.

GameX:

TosDis:

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.