Jack Dorsey Güneş Enerjisiyle Bitcoin Madenciliği İçin 5 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Twitter ve Square’in CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin madenciliğinin kömür veya fosil yakıtlarla yapılmasını kökünden değiştirecek yeni bir yatırım yapmayı hedeflediğini duyurdu. Dorsey, geçtiğimiz dönemlerde Elon Musk’un paylaşımlarına Bitcoin yanlısı görüşleriyle gündeme gelmişti. Twitter’ın kurucusuna göre madencilik her ne kadar yenilenemez enerji kaynakları ile sağlansa da, yenilikçi çözümlerle doğa dostu yollarla da yapmanın mümkün olduğunu vurguladı. Sonrasında, Cumartesi günü açıklananlara göre finansmanın lider blockchain firması olan Blockstream’e verileceği 5 milyon dolarlık yeni bir yatırım gerçekleştirilecek. Blockstream yetkililerinden de onay alan proje, Amerika Birleşik Devletleri operasyonlarından birinde açık kaynaklı madencilik tesisi kurarak işe başlayacak. Aynı zamanda projenin detayları, güncellemeler ve tesisin gerçek zamanlı ölçümleri kamuoyuna açık bir şekilde ilerleyecek.

Jack Dorsey ‘in Bitcoin madenciliği için yaptığı yatırımın detayları şu şekilde:

Jack Dorsey Bitcoin, Jack Dorsey Güneş Enerjisiyle Bitcoin Madenciliği İçin 5 Milyon Dolar Yatırım Yapacak
Jack Dorsey, yeni temiz enerji kaynaklı Bitcoin madencilik tesisine yatırım yapıyor!

Bitcoin Madenciliğinin Çevresel Sorunları Çözülüyor!

Jack Dorsey, Bitcoin madenciliğinin neden olduğu çevre kirliliğini gündeme getirmek etmek yerine, bu sorunu tamamen değiştirecek ve destek olacak adımlar atmayı seçen bir isim. Elon Musk’un ve MicroStrategy’den Michael Saylor’ın geçtiğimiz aylarda Bitcoin madencileriyle ateşkes ilan etmesinin ardından yükselme sürecini Jack Dorsey’in yatırımları hızlandıracak. Ek olarak Jack Dorsey’in CEO olarak görev aldığı Square firması, yatırımcıların kripto paralarını güvenli şekilde saklayabilecekleri harici kripto cüzdanı piyasasına giriş yapmayı planlıyor. Bu doğrultuda, Bitcoin’in en büyük destekçilerinden Jack Dorsey, şirketin yıl sonuna kadar bir donanım cüzdanı çıkarabileceğini yada projeyi önümüzdeki birkaç ay için askıya alabileceklerini bildirdi.

Son olarak yakın bir zaman önce Elon Musk’un paylaşımı ve El Salvador Yasa teklifi haberiyle beraber Bitcoin aşağı yönlü bir ivme kazanmıştı. Şu anda Bitcoin 36.000 doların hemen altında işlem görüyor. Önemli bir direnç bölgesi olan 40.000 dolar seviyesi 21 Mayıs’tan bu yana tekrar kazanılamadı. Yeni haftayla beraber güncel seviyeleri aktarıyor olacağız. Jack Dorsey Bitcoin

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998