a

Emirates, Bitcoin’i Ödeme Hizmeti Olarak Ekleyecek

11 Mayıs 2022’de yayınlanan bir rapora göre, Dubai merkezli havayolu firması Emirates ‘in müşterileri için kripto ödeme seçenekleri ekleyecek. Bu doğrultuda müşteri uygulamalarını tasarlamak ve geliştirmek için ek personel almaya hazırlanıyor.  

Havayolunun baş işletme görevlisi Adel Ahmed Al-Redha’ya göre, Emirates şu anda Bitcoin’de gelişmiş ödeme çözümlerine ve gelecekte ticaret için taşıyıcının web sitelerine NFT koleksiyonları eklemeye odaklanıyor. 

Al-Redha, Emirates’in yeni ödeme hizmetini ne zaman uygulamayı beklediğini açıklamadı. Ancak firmanın havayolu işini “dijital ekonomi için BAE vizyonu” ile uyumlu hale getirmek için metaverse ve NFT’leri başlatmayı hedeflediğini açıkladı. Havayolunun filosunun kayıtlarını izlemek için blockchain teknolojisini uyarlayacaklarını da sözlerine ekledi. 

Al-Redha, “NFT’ler ve metaverse iki farklı uygulama ve yaklaşımdır. Meta veri deposuyla, operasyonda, eğitimde, web sitesinde satışta veya eksiksiz bir deneyimde, tüm süreçlerinizi meta veri deposu tipi bir uygulamaya dönüştürebileceksiniz. Ancak daha da önemlisi onu etkileşimli hale getirebileceksiniz ” dedi.

Havayolunun CEO’su Ahmed bin Saeed Al Maktoum, Nisan 2022’de Emirates ‘in NFT ve metaverse deneyiminin lansmanını resmi olarak ima eden ilk kişi oldu. CEO, taşıyıcının “hem tahsil edilebilir hem de faydalı ürünlerin yanı sıra Metaverse’de imza marka deneyimleri oluşturma planlarını açıkladı.

CEO, “Geleceğin dijital alanındaki fırsatlardan heyecan duyuyoruz. Gelir, marka deneyimi ve iş verimliliği sağlayacak ileri teknolojileri kullanarak ürün ve hizmetler geliştirmek için finansal ve kaynak açısından önemli yatırımlar yapıyoruz” dedi.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.