a
coinnet

Kenya, 2022’de Kripto Para Birimlerinin Kabulünü Ölçeklendirmeye Hazırlanıyor

coinnet
coinnet

Afrika’daki Luno’nun genel müdürü Marius Reitz, 2022 için yaptığı Afrika kripto piyasası tahminlerinde Kenya’nın kripto para birimlerinin benimsenmesini ölçeklendireceğini öngördü. Bu iddiayı desteklemek için Reitz, Kenya ’nın ikinci yıl boyunca dünyanın eşler arası (P2P) işlem gören hacimlerinde lider konumuna işaret ediyor.

Kenya’nın Gelişen Kripto Pazarı

Afrika’daki Luno kripto para birimi borsasının genel müdürü (GM) Marius Reitz’in, Kenya’nın üst üste ikinci yıl boyunca dünyanın eşler arası kripto para piyasasına liderlik edeceğini öngördüğü bildirildi.

GM, Doğu Afrika ülkesinin gelişen kripto pazarının yanı sıra Kenyalıların dijital ödeme çözümlerine olan aşinalıklarına işaret eden bir raporda yer alıyor.

Reitz rapor aracılığıyla açıkladı:

“Ülkenin kripto endüstrisi, blockchain tabanlı çözümler inşa eden ve genç nüfusu, yüksek mobil bağlantı topukları ve mobil para gibi dijital ödeme çözümlerine aşinalığı göz önüne alındığında, 2022’de Doğu Afrika’nın lider kripto merkezi olarak ortaya çıkacak şekilde sağlam bir şekilde konumlandırılmış olan hızla ortaya çıkan bir şirket mahsulü ile büyüyor.”

Kenya’nın eşler arası kripto para birimlerindeki artışın, Güney Afrika’yı devirerek Afrika’daki en yüksek ikinci P2P hacmine sahip ülke haline geldiğini bildirilmişti.

Alternatif Bir Para Birimi Olarak Kriptolar

Raporda, Kenya ’nın P2P kripto para piyasasındaki hakimiyetinin devam edeceğini öngörmesinin yanı sıra, resmi piyasalardan dövize erişmek isteyen Afrikalı şirketlerin karşılaştıkları zorlukların devam ettiğini açıklayan Reitz de yer alıyor. Bu tür Afrika merkezli şirketlerin sınır ötesi işlemleri ele almanın alternatif bir yolu olarak kripto para birimlerine bakmaya zorlanacağını öngörüyor.

Ancak Reitz aynı raporda, bu alandaki gerçek ilerlemenin düzenleyici cephedeki ilerlemeye de bağlı olacağı uyarısında bulunuyor. Reitz ayrıca:

”Kripto endüstrisinin çoğu yönüne benzer şekilde, bu alandaki ilerleme büyük ölçüde olumlu bir düzenleyici iklime bağlı olacaktır ve bu gerçekleşirse, kripto para birimleri Afrika genelinde geniş operasyonları olan şirketler için önemli bir varlık olarak ortaya çıkabilir.” dedi.

Bu ve diğer potansiyel engellere rağmen Reitz, Afrika’nın kripto para birimlerini benimsemek için diğer kıtalardan daha iyi bir konumda olduğuna olan inancını yineledi.

Değerli okurlarımız, Kripto dünyasından anında haberdar olmak isterseniz Twitter ve Telegram sayfamızı takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.