a

Volcano Energy Bitcoin Madeni İçin 1 Milyon Dolarlık Taahhüt Aldı

coinnet
coinnet

Pazartesi günü Twitter’da yayınlanan bir basın açıklamasına göre Volcano Energy, El Salvador’un Metapán bölgesinde 241 megavatlık (MW) bir Bitcoin madeni inşa etmek için 1 milyar dolarlık taahhütte bulunduğunu duyurdu. CoinDesk ile paylaşılan ayrı bir basın açıklamasına göre, yatırımcılardan biri stablecoin olan USDT’nin ihraççısı Tether.

Basın açıklamasında madencilik sahasının 169 MW güneş enerjisi ve 72 MW rüzgâr enerjisi ile desteklenerek 1,3 exahash/saniyenin (EH/s) üzerinde işlem gücü sağlayacağı belirtildi. Tesis ülkenin kuzeybatısındaki Metapán, Santa Ana’da yer alacak.

Volcano hükümetin planlama ve uygulamada çok önemli bir rol oynayacağını ve gelirlerin %23’üne eşdeğer bir tercihli katılım sağladığını söyledi. Firma dış yatırımcıların girişimin %27’sine sahip olacağını ve kalan %50’nin enerji üretimi ve madencilik kapasitelerini genişletmek için yeniden yatırılacağını söyledi.

Daha önceki madencilik girişimleri El Salvador’un jeotermal enerji potansiyeline odaklanmıştı. Ancak bu yeni güneş ve rüzgar enerjisi parkının volkanik faaliyetlerle nasıl bağlantılı olacağı belirsizdi. Volcano basın açıklamasında bu maden sahasının jeotermal geleceğimize giden bir yol olarak tasarlandığını belirtti. Ancak yol haritasını netleştirmedi.

Bitcoin Madeni

Baş Teknoloji Sorumlusu olan Paolo Ardoino Tether’in stratejik ekosistemini çeşitlendirmeye çalıştığını ve Volcano Energy’nin desteklediği en çığır açan girişimlerden birini temsil ettiğini söyledi. Stablecoin ihraççısı Uruguay’da Bitcoin madenciliği ve USDT’yi destekleyen rezervlerine eklemek için Bitcoin satın almak da dahil olmak üzere son birkaç hafta içerisinde yatırım cephesinde meşgul oldu.

Kuzey Amerika’da yeni gelişmeler için fırsatlar sınırlı olduğundan madencilik firmaları ve diğerleri Latin Amerika ve Orta Doğu gibi yerlerde yatırım yapmak için başka yerlere bakıyorlar.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.