a

Coinbase, Kurumsal Müşterileri Hedefleyen Web3 Cüzdanını Başlattı

coinnet
coinnet

En popüler kripto borsalarından biri olan Coinbase, büyük kurumların Web3, DeFi ve NFT’lerle işlemsel etkileşimlerini kolaylaştırmak için tasarlanan Web3 cüzdanının resmi lansmanıyla genişleme yolculuğuna devam ediyor.

Coinbase’in açıklamasına göre bu kripto cüzdanı, müşterilerin desteklenen ağlardan token depolamasına, fonlara erişmesine, dApp’ler ve akıllı sözleşmelerle etkileşime girmesine ve çok çeşitli varlıkların ticaretini yapmak için merkezi olmayan likiditeden yararlanmasına olanak sağlamak için MPC teknolojisine güvenecek.

Üstelik bu Web3 cüzdanı, DeFi’ye doğrudan erişim sağlayarak müşterilerin NFT koleksiyonlarını satın almasına, satmasına, basmasına, yönetmesine ve Web3 sosyal hesaplarını işletmesine olanak tanıyacak.

Müşteriler cüzdana doğrudan mevcut Prime hesaplarından erişebilirler. Cüzdan, dokuz farklı ağdan NFT, DeFi, DAO ve kripto tokenlarını tutabiliyor ve altı büyük zincirde 33.000’den fazla token ticareti için takas özelliğine sahip.

İşletmeler İçin Oyunun Kurallarını Değiştiren Bir Şey

İşletmeler için güvenlik ve raporlamayı yeniden tanımlamak amacıyla şirket, kurumsal müşterilerin temel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış Coinbase Prime Web3 cüzdanını geliştirdi. Coinbase, bu cüzdanın işletmelerin mevcut iş akışlarına entegre edilebileceğini belirtiyor.

Birleşik ve şeffaf raporlama ihtiyacından doğan cüzdanın, ayrıntılı işlem açıklamaları da dahil olmak üzere tüm faaliyetlerin geçmişini tutacak ve dolayısıyla uygun denetimi kolaylaştıracak şekilde tasarlandığı bildirildi.

Coinbase’e göre cüzdan, müşterilerin verimli işlem sürecini tanımlamasına ve Web3 politikalarını kuruluşlarının güvenlik gereksinimlerine göre yönetmesine olanak tanıyor.

Örneğin kuruluşlar, izin verilen erişim düzeyine ilişkin şartlarla kullanıcılara roller atayabilir. Üstelik Prime Web3 cüzdanı, kurumsal müşterinin kullandığı varlık hiyerarşisini yansıtarak rol atamayı daha da kolaylaştırabilir.

Güvenliğe Büyük Odaklanma

Coinbase Kurumsal Satış ve Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı Kevin Johnson, böyle bir çözüme olan ihtiyaçtan bahsetti ve şunları söyledi:

“Giderek daha fazla sayıda şirketin, ister NFT düşüşü yaparak, ister bazı durumlarda DAO’larda oy kullanarak, zincir üzerinde yer almak istediğini görüyoruz. Ancak bunu yapmanın güvenli bir yoluna ihtiyaçları var.”

Bu nedenle Coinbase, Coinbase Prime ile aynı güvenlik protokollerini kullandığı için bu cüzdanın kalbinde güvenlik yerleştirildiğini iddia ediyor. Örneğin, bu cüzdan müşterilere güvenli sistemler sağlamak için ek bir çevrimdışı koruma katmanı olan fiziksel YubiKey ile birleştirilmiş 2FA’ya sahiptir.

Açıklamaya göre cüzdan aynı zamanda onay uyarıları, uyumluluk ve güvenlik bilgisi uyarıları ve işlemlerle ilgili uyarılar için işlem önizleme özelliklerini içeren sezgisel risk kontrolleriyle de donatılıyor. Bu aracın piyasaya sürülmesi, Coinbase’in DeFi dünyasının derinliklerine doğru sürekli ilerlemesine işaret ediyor.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.