Instagram NFT Platformu İnşa Etmeye Hazırlanıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Non-Fungible Token ‘lar, 2021 yılının ilk çeyreği ile beraber kripto sektörü içerisinde patlama yaşayan teknolojiler arasında yerini almıştır. NFT ‘ler sayesinde sanatçılar ve koleksiyonerler orijinal eserlerin takip edilebildiği bir ortamda eserleri satan alabilir ve satabilirler. Aynı zamanda bu özelliğin oyunlara entegre olması da büyük bir pazar oluşturmuş durumda. Ek olarak geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen gerileme döneminde, pek çok NFT tabanlı token ve proje, düşüş karşısında başarılı bir şekilde direnç göstermiştir. Taleplerin yoğunlaştığı en önemli sektör ise oyun sektörüdür. Instagram ‘ın NFT ‘lere olan ilgisi ise dijital hale getirilebilen eserlerin odağında gerçekleşmektedir.

Instagram NFT, Instagram  NFT Platformu İnşa Etmeye Hazırlanıyor
Instagram NFT ‘lere İlgili

Geçtiğimiz haftalarda NFT dünyası için önemli gelişmelerin yaşandığı günlerde, NFT sanatçısı Sean Williams’ın bir Twitter tanıtımından, insanlar başka bir internet devi olan Facebook’un sahip olduğu Instagram ‘ın bir NFT platformu inşa ettiğini belirmişti. Alınan bilgilere göre Instagram belirli sanatçılara ulaşmış ve ürünü nasıl geliştireceklerini tartışmak için onları bir panele davet etmiştir. Tanıtımda ismi geçen sanatçı Sean Williams ise bu teklifi reddetmiş ve Instagram’ın sanatçıların 1.000 dolarlık bir ücret olan tek yararı tek taraflı bir NDA(Gizlilik anlaşması) imzalamasını istemesinden mutsuz olmuştur. Bu konuda sanatçılara 1.000 dolarlık teklifler yönlendiriliyor ve karşılığında gizlilik sözleşmesi imzalatılıyor.

Son olarak yeni yılın ilk çeyreğinde patlama yaşayan ve ardından durulmaya başlayan NFT ‘ler, Instagram ‘dan gelen yeni haber ile beraber canlanmış durumda. Özellikle oyun sektörüne yeni bir soluk giren “değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlıklar” inşa edilen yeni platformlar ile beraber çeşitleniyor.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998